4 GECE 5 GÜN - 3 GECE OTEL KONAKLAMASI
EGE RÜYASI...

ANI TUR 
 
1.GÜN ÇARŞAMBA: HAREKET
Değerli misafirlerimiz, sizleri23.00 Hatay Büyük Antakya Oteli Önünden, 23.45 İskenderun Prime Mall AVM Yanı Otobüs Durakları Önündenalarak gece hareketle yolculuğumuza başlıyoruz.
 
2.GÜN PERŞEMBE: BURSA – CUMALIKIZIK – SAİTABAT ŞELALESİ - HACİVAT VE KARAGÖZ EVİ – IRGANDI KÖPRÜSÜ - ULU CAMİİ – TOPHANE -  MUDANYA – TRİLYE
Değerli misafirlerimiz, yolda alacağımız serbest kahvaltı sonrasındaBursa’ya ulaşıyoruz. Uludağ eteklerindeki, Yeşili, Şeftalisi, Kebabı, İpeği, Bıçağı ve kaplıcalarıyla meşhur,Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda öncülük etmiş, adını; Şehri kuran Bithynia Kralı 1.Prusias’dan alan Bursa’ya varış. Gezimize Hacivat ve Karagöz’ün Evi ile başlıyoruz.Bursa’nın halk oyunu olan Kılıç Kalkanla ilgili bilgilerin verildiği ve kıyafetlerinin sergilendiği evi ziyaret ediyoruz. Sonrasında tarihte sadece Dört Köprü üzerinde çarşıların olduğu Bursa’daki Irgandı Köprüsü gezisi sonrasıHeykel ve Yeşil ( Yeşil Camii ve Yeşil Türbe ) ziyaret ediyoruz serbest zaman ardından Tarihi Kapalı Çarşı ve Ulu Camii gezildikten sonra Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbelerinin bulunduğu Tophane’ye çıkıyor ve şehrin panoramik fotoğrafını çekiyoruz. Bursa’nın en iyi korunmuş ilçelerinden Mudanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Mudanya’da Osmanlı evlerinin en güzel örneklerini görüyoruz. Bu evlere örnek olarak Mudanya Mütareke Evi Müzesi’ni söyleyebiliriz. Türk - Yunan savaşına son veren ateşkes anlaşmasının yapıldığı yalıdır bu yalıyı gezdikten sonra sahildeki balık lokantalarında yemek molası veriyoruz. Buradan Mudanya’ nın yazlık yerlerinden ve kiliseleriyle ünlü Trilye ‘ye varıyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasındaUludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan “ KIZIK “ köylerinden CUMALIKIZIK KÖYÜNE gidiyoruz. Köyde koruma ve yenileme çalışmalarının yapıldığı toplam 270 evden bazılarına ve Etnografya Müzesi’ne misafir oluyoruz. Müze gezimiz sonrası coşkun sular altında serinlemek için Saitabat Şelalesi’ne gidiyoruz ve keyifli saatler bizi bekliyor tabi şelale kenarında çaylarımızı yudumlamayı unutmuyoruz. Daha sonra otele yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.
 
Sabah Kahvaltısı:Yol üstü mola tesislerinde extra olarak alınacaktır.
Öğle Yemeği:Bursa’da rehberimizin yönlendireceği bir noktada İskender Kebap olarak alınacak olup, extradır.
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Rota:Hatay – Bursa (1000 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe:1000 km
Otele Giriş Saati:19.00
 
 
3.GÜN CUMA: BOZCAADA – CENEVİZ KALESİ – SUALTI MÜZESİ – AYAZMA PLAJI – ÖĞLEN BALIK KEYFİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasındaEdremit üzerindenBozcaada’yaulaşıyoruz. Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, Bozcaada’ya hareket etmek üzere Geyikli İskelesine varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay-kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek yarım saatlik yolculuk sonrasında Bozcaada'ya varıyoruz. İnanılmaz şirinliktekiBozcaada daha ilk adımımızda bizleri büyülüyor. Adada panoramik manzarayı izledikten sonra Ceneviz Kalesi ve Sualtı Müzesini gezip Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası dileyen konuklarımızla adanın ılık rüzgârı ile birlikte yürüyüş yapıyoruz. Dileyen konuklarımız serbest zamanı yüzerek veya yürüyüş yaparak değerlendirebilirler. Serbest süre sonrası adada yaşayan köylü kadınların yaptığı meşhur domates reçeli ve şarap alışverişinden sonra deniz kıyısında çaylarımızı yudumlayıp feribota binerek otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımız rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.
 
Sabah Kahvaltısı:Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği:Bozcaada serbest zaman, rehberin yönlendirmesi
Akşam Yemeği:Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Rota:Bursa – Geyikli ( 245 km), Geyikli – Edremit (100 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe:1000 km
Otele Giriş Saati:19.00
 
4.GÜN CUMARTESİ: GÖKÇEADA – KALEKÖY  - YUNAN ADASI SEMADİREK - ZEYTİNLİ KÖYÜ – TEPEKÖY  - DEREKÖY
Değerli misafirlerimiz,sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasındaKabatepe’den Gökçeada’ya geçiyoruz. Koruma altındaki en eski Rum köylerinden Zeytinliköyü’ne gidiyoruz ve meşhur dibek kahvesinden yorgunluk kahvesi içiyoruz. (sakızlı muhallebisi de meşhurdur)  Tarihi taş evleri, çamaşırhaneleri, tarihi kilise ve okulları, kahvehaneleri, arnavut kaldırımlı taş sokakları ile gezip görülmeye değer köyümüz, İlçeMerkezi ile Zeytinli köy arası, 3 km mesafede, Zeytinli Köyü gezimiz sonrası, 3km sonrası,Ada’nın bir diğer koruma altındaki eski Rum Köyü olan Tepeköy’e geliyoruz. Burası El yapımı Şarapları ile ünlü köyümüz, aynı şekilde eski taş yapıları, kilisesi vb. görülmeye değer. Her yıl 15 Ağustos’ta düzenlenen Meryem Ana Şenlikleri’nin en coşkulusu bu köyümüzde düzenlenmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen yerli yabancı ziyaretçilerini ağırlar bu köyümüz her yıl Ağustos Ayı’nda. Tepeköy gezimiz sonrası yine koruma altındakiAdanın en eski Rum köylerinden Dereköy’egidiyoruz. Burası halen Türkiye’nin en büyük köyü olma özelliğini koruyor. Eskilerde 3000 nüfusu barındıran bu köyde, şimdilerde 50-60 hane yaşamakta. Tarihi çamaşırhanesi, kalesi, taş evleri, kilisesi görülmeye değer, Gökçeada’nın güzel köylerini gördükten sonra Ada’nın en eski yerleşim yerlerinden Kaleköy’e gidiyoruz. Kaleköy’den Yunan Adası Semadirek Adası’nı görüyoruz. Kaleköy’ ün tarihi Cenevizliler Dönemi’ne uzanmakta, o dönemlerden kalma tarihi kale kalıntıları halen mevcut, manzarası ile de büyüleyen bu köyümüz iki kısımdan oluşuyor Yukarı Kaleköy ve Aşağı Kaleköy olmak üzere. Köyü gezip meşhur Valentino yolundan aşağı Kaleköy’e geliyoruz. Bu bölge sahil kesimi ve Yat Limanı’nın olduğu alan özellikle yaz akşamları en kalabalık olan bölge. Restaurantları, çay bahçeleri ve hediyelik eşya standları ile gezilip görülmeye değer bir nokta,Gökçeada gezimizi tamamladıktan sonra feribot ile Kabatepe geçiyoruz. Ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Akşam yemeğinin ardından dileyen konuklarımız rehberimizin vereceği bilgiler doğrultusunda bölgenin gece eğlencelerinden ve aktivitelerinden faydalanabilirler.
 
 
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Öğle Yemeği: Balık restoranlarından extra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Rota: Otel – Gökçeada – Otel (80 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 80 km
Otele Giriş Saati: 18.00
 
5.GÜN PAZAR: BEHRAMKALE  - ASSOS –  TRUVA ANTİK KENTİ -  ÇANAKKALE ŞEHİTLİK
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrasındaotelden ayrılarak, Behramkale olarak bildiğimiz Assos’a doğru hareket ediyoruz. Assos’a vardığımızda kısa bir tırmanışın ardından M.Ö 5. yy. tarihlenen Athena Tapınağının bulunduğu Akropol adını verdiğimiz tepeye çıkıyoruz. Tapınağı gördükten sonra Ege Denizi’nin muhteşem manzarasıyla büyüleneceksiniz, eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonraYunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Büyük İskender’in hocası Aristoteles’in felsefe okulunuzda bulunduğu Assos’un Akrapol’ünu geziyoruz. Buradan Panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva ( Troya ) Antik Kentine varış. 5000 yıllık zengin bir geçmişe sahip olan antik kente girdiğimizde bizi bütün haşmetiyle karşılayan Truva efsanesine uygun olarak yapılmış Tahta Atı görerek gezimize başlıyoruz. 9 Kez yakılıp yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan antik şehirde; eğimli ve iç içe geçmiş surları, surların ara kapılarını, rampalı kapılarını, sunak, hamam, kanalizasyon ve odeonunu görme imkânı buluyoruz. Truva Antik Kenti gezimizin ardından Çanakkale’ye gidiyor ve feribotla Eceabat’a geçiyoruz.Eceabat’a vardıktan sonra Gelibolu Yarımadası’na gelmiş oluyoruz ve 1914 yılında başlayan, toplam 253.000 askerimizin şehit ve zayii olduğu Çanakkale Savaşının izlerini bir bir görmeye başlıyoruz. İlk durak noktamız yarımadadaki en büyük anıtımız olan Çanakkale Şehitler Abidemizdir. Abide ziyaretimizin ardından eski adıKitre olanAlçıtepe Köyünden geçerek Çanakkale Savaşları sırasında kahramanlıkları destanlaşan ve tümü ile şehit olan 57. Piyade Alayı şehitlerimizin anısına T.C Kültür Bakanlığınca 1994 yılında yapılan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ardından Conk Bayırına çıkıyor ve oradan panoramik olarak Ege Denizini ve Anafartalar Ovasını görme imkânı buluyoruz. Aynı zamanda Conk Bayırında Mustafa Kemal’in saatinin kırıldığı yeri de görüyoruz. Şehitlik gezimizin sonunda akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi Anı Tur’un diğer seyahatlerinde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.Hoşçakalın.
 
 
Sabah Kahvaltısı:Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Akşam Yemeği:Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama:DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
Rota:Otel – Şehitlik (110 km), Şehitlik – Hatay (900 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1050 km   
Toplam Tur Mesafesi:2545 km
 
 
 
      ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER                  ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
*  Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama           *  Tüm Öğlen Yemekleri                              
*  Mercedes Tourısmo veya Travego                              *  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
    Vb. Otobüsler İle Ulaşım                                            *  Tüm Özel Harcamalar       
*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri                       *  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar                                                                                           
*  Anı Tur Otobüs İçi İkramları                                                             
*  Anı Tur Güvencesi
*  Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı                                   
*  Açık Büfe veya Set Menü 3 Akşam Yemeği
*  Ek Hizmetler
*  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
      *  Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik MercedesSprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27    
          kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.
 
EK HİZMETLER BEDELİ KAPSAMI:Tur Programına Dahil Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişleri, Yardımcı Rehberlik Ücretleri, Müze Girişleri, Otopark Ücretleri, Tekne Turları, Minibüs Ücretleri, Milli Park Giriş Ücretleri, Turlara Göre Değişen Ücretler Bu Kapsamdadır. Müze Kart Sahibi Misafirlerimiz, Engelli Kart Sahibi Misafirlerimiz, Sarı Basın Kartı Sahibi Misafirlerimiz, 7 – 17 Yaş Çocuk Ve 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz Bu Kimliklerini İbraz Etmek Kaydı İle Katılınan Paket Turun İndirim Oranına Göre Ek Hizmet Ücretlerinden 40 TL’ye Varan İndirimlerden Yararlanabilirler. Ek Hizmet Bedelinden İndirimli Olarak Faydalanan Misafirler, İndirime Konu Olan Kimlik ya da Belgelerini Turda İbraz Edemedikleri Takdirde, Müze Giriş Ücretlerini Kendileri Öderler( Müze Kart Verilmez). Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayan Misafirler ( Yabancı Uyruklu Misafirler ) İndirimli Ek Hizmet Seçeneğini Seçip, Turdaki Müze Girişlerini Kendileri Ödeyecektir. Müze Kart Verilen Turlarda Müze Ve Ören Yeri Girişleri, Anıtur ’un Misafirlerine Verdiği Müze Kart İle Gerçekleştirilecektir.
 
 
İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ KAPSAMI: Tura Çıkış  Gününden; 72 Saat ( 3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi başı 20 TL dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Sigorta Bedeli Kişi başı 25 TL
 
ÖNEMLİ:Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır.
 
 
Oteller
 
İki Kişilik
Odada Kişi Başı
 
 
İlave
Yatak
 
 
Tek Kişilik Oda
 
 
02 – 06
Yaş Çocuk
 
 
07 – 12
Yaş Çocuk
 
KUZEY EGE TURU
 
 
 
Peşin Fiyat + Taksit
 
579,99 TL
 
 
Peşin Fiyat + Taksit
 
520 TL
 
 
Peşin Fiyat + Taksit
 
750 TL
 
 
Peşin Fiyat + Taksit
 
200 TL
 
 
 
Peşin Fiyat + Taksit
 
480 TL
 
Detaylar:Gezi Süresi 4 Gece 5 Gündür. Otel Konaklaması 3 Gece 4 Gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek Bir Çocuk İçin Kullanılır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez. 0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur İçeresinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir. Tur Öncesi Ve Tur İçinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Anı Tur’un Sorumluluğu Yoktur. Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 20 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Anı Tur Da Saklıdır. Turun İptali Durumunda Anı Tur İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur.Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları Yasin BULUT 0 553 459 09 48 / Metin ÇİMEN 0 507 095 01 51 / Sefa ÖZYURT 0 533 513 61 39 / Yakup YILMAZ 0 532 226 38 88 / Sedat YÜCEL 0 536 366 63 85. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.03.12.2015 BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DAHILDIR.
 
 
OTELLER
 
2. GÜN BURSA KONAKLAMASI
TİARA TERMAL OTEL http://tiaratermal.com/index.phpBURSA MERKEZ 4 YILDIZ
 
ADRANOS HOTELhttp://www.adranoshotel.com/  BURSA MERKEZ 4 YILDIZ
 
3. VE 4. GÜN EDREMİT KONAKLAMASI
ADREMİS TERMAL HOTEL http://www.adramistermalotel.com/  EDREMİT/ 4 YILDIZ
 
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
 
İKLİM ŞARTLARI
Akdeniz iklimi, yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçen iklim türüdür. Yaz sıcaklığı güneş ışınlarının düşme açısına, kuraklık ise alçalıcı hava hareketlerine bağlıdır. En sıcak ay ortalaması 28-30 °C, en soğuk ay ortalaması 8-10 °C dir. Yıllık ortalama 18 °C dir. Kar yağışı ve don olayı çok ender görülür. En fazla yağış kışın, en az yağış yazın düşer. Kışın görülen yağışlar cephesel kökenlidir. Cephesel yağışlar en fazla bu ikimde görülür.
 
OTOBÜSLER
Travego & Tourismo MERCEDES, Man Fortuna 46+1+1 koltuklandırma,Abs, Asr, Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi Tempomat (hız sınırlayıcı ve sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), önde ve ortada 15 " LCD monitör
 
MAN FORTUNA46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı
NEOPLAN CITYLINER / TOURLINER46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2adet monitör , 2 adet buzdolabı , su ısıtıcılı mutfak ünitesi , okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı
 
TEMSA SAFIR46+1+1 koltuklandırma, abs , asr, Klima , 2 adet monitör , 2 adet buzdolabı,su ısıtıcılı mutfak ünitesi,okuma lambaları , rehber anonsu için ses sistemi , cd ve dvd oynatıcı
 
MIDIBUSLER
ISUZU TURKUAZ31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı
 
ISUZU NOVO LUX31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı
 
TEMSA PRESTIGE31+1 Veya 27 + 1 Koltuklandırma, Yatar Otobüs Koltuklu, Abs, Asr, Klima, 1adet Monitör, 1 Adet Buzdolabı, Su Isıtıcılı Mutfak Ünitesi, Okuma Lambaları, Rehber Anonsu İçin Ses Sistemi, Cd Ve Dvd Oynatıcı

MINIBUSLER
MERCEDES SPRINTER12 + 1 veya 16 +1 koltuklandırma, Özel tasarlanmış Yatar otobüs Deri koltuklu, abs, asr, Klima, 1 adet buzdolabı, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cd ve dvd oynatıcı