THY İLE
3*4* OTEL

Paris Türk Havayolları ile 4 Gece
 
 
 
 
1.GÜN İSTANBUL - PARİS
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Kontuarı önünde saat 04:40'da buluşma. Türk Havayollarının TK 1821 seferi ile saat 07:40'da Paris’e hareket.Yaklaşık 2.5 saatlik uçuşun ardından saat 10:20'de Paris'e iniş.Paris’e inişimizi takiben özel otobüsümüz ile yapılacak panoramik Paris şehir turunda; Louvre Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Chams Elysees,Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi, Millet Meclisi Binası ve Luxemburg Bahçeleri gezisi görülecek yerler arasındadır.Tur bitiminde otelimize transfer ve odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.
 
2. GÜN PARİS(EIFELL KULESİ & SEINE NEHRI & RESSAMLAR TEPESİ)
Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman.Arzu eden konuklarımız rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilebilecek olan “Eiffel Kulesi,Seine Nehri, Ressamlar Tepesi” turuna katılabilirler.Geceleme otelimizde.
 
3.GÜN PARİS (DISNEYLAND)
Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, alışveriş imkanı. Arzu edenler için ekstra; Disneyland turuna katılma imkanı.Geceleme otelimizde.
 
4.GÜN PARİS
Sabah kahvaltı sonrası gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin düzenleyeceği ekstra turlara katılabilirler.Geceleme otelimizde.
 
5.GÜN PARİS - İSTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve  havaalanına transfer. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayollarının TK 1828 seferi ile saat 17:35'da İstanbul’a hareket.22:05'de Istanbul’a varış ve turumuzun sonu.Istanbul’a Hoşgeldiniz!
 
 
 
OTELLER
CORONA
 
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
 
 
EKSTRA TURLAR
PARIS BY NIGHT & MOULIN ROUGE
PARIS BY NIGHT  & MOULIN ROUGE                            Büyük:  125 EURO  Çocuk :  50 EURO
Önce şehrin göz alıcı önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış halini izleyerek  ünlü Pigalle semtine doğru yola çıkıyoruz . Burada Paris’in ünlü kabarelerinden biri olan Moulin Rouge ‘a kırmızı halılarda yürüyerek giriyor ve şovu şampanya eşliğinde seyrediyoruz. Kankan dansını 1000’den fazla  farklı kıyafet  içinde 100 farklı dansçıdan izleyeceksiniz .
*Turumuz akşam 22:30’da otelden hareket ile başlayacaktır.
PARIS BY NIGHT & LIDO SHOW
PARIS BY NIGHT &  LIDO SHOW                                                    Büyük:  125 EURO   Çocuk :  50 EURO
Akşam otelden hareketle başlayan bu gece turunda, Paris’in şiirlere ve şarkılara konu olmuş önemli cadde ve meydanlarının ışıklandırılmış  halini göreceğiz; Opera Binası, Vendome Meydanı, Concorde Meydanı, Eiffel manzaralı Trocadero Meydanı ve son olarak, dünyanın en şık caddesi Champs Elysees.  Gecemizi dünyanın en ünlü kabarelerinden biri olan Lido'nun muhteşem showunu, şampanya eşliğinde seyrederek bitiriyoruz.
*Turumuz akşam 22:30’da otelden hareket ile başlayacaktır.
 
VERSAILLES SARAYI & LA VALLEE OUTLET’DE ALIŞVERİŞ
VERSAILLES SARAYI & LA VALLEE OUTLET’DE ALIŞVERİŞ       Büyük:  125 EURO Çocuk : 45 EURO
Bu tam günlük turumuzda Paris dışına çıkarak  tarih yüklü bir ortam da Fransız sanat ve kültürünü geçmişten günümüze izleme olanağı bulacağımız, Fransa tarihinde  çok önemli bir yer tutan, Güneş Kral 14. Louis’nin yaptırdığı , Fransız çevre düzenlemeciliğinin  en görkemli  örneklerinden biri olan  muhteşem  Versailles Sarayı’nı ve bahçelerini geziyoruz .  Son olarak , Paris’e 36 km. uzaklıktaki tüm ünlü markaların fabrika satış mağazalarının bulunduğu “La Vallée Outlet Village” isimli alış-veriş merkezine gezilecektir.
 
ASTERIX PARKI
ASTERIX PARKI                                                                                  Büyük:  100  EURO  Çocuk :  80 EURO 
Bu eğlenceli dünyada yaşınız kaç olursa olsun , unutulmaz bir güne hazır olun. Su oyunları ile dolu bu eğlence parkında canlı şovlar ,Goudurix, Roma Laneti, Üç silahşörler,Yunusların Dansı, Oxgenarium, Menhir Express, Houra’nın İzinde,Büyük Splash, Mısır Kruazyeri, Panoramix, Styx’in inişi ,Icare’ın uçuşu, Zeus2un Yıldırımı  gibi tüm aktivetelerin dahil olduğu çok eğlenceli bir gün yaşayacaksınız .
* Asterix Park mevsim koşulları nedeni ile Nisan-Eylül ayları arasında hizmet vermektedir.
 
BELÇİKA TURU
BELÇİKA TURU                                                                            Büyük:  150 EURO Çocuk :  75 EURO        
Kuzeyin şirin ülkesi Belçika ve Avrupa'nın başkenti Brüksel ' i tanımaya gidiyoruz. Otoyol ile rahat bir yolculukla bambaşka bir ülkedeyiz. Midye, bira, çikolata, elmas ve dantelleriyle meşhur bu şehirde Atomium, Kraliyet Sarayı ve Kilisesi, Avrupa Birliği Merkezi, Büyük Meydan, Mannequin Pis Heykeli göreceğimiz yerlerden bazıları. Restorantları ile ünlü " Rue des Bouchers " ' de öğle yemeği ve alış-veriş için serbest zamanınız olacaktır.
 
EIFFEL KULESI’NDE ZIRVE & SEINE NEHRİ GEZİNTİSİ & RESSAMLAR TEPESİ
EIFFEL KULESI’NDE ZIRVE  +SEINE NEHRİ  GEZİNTİSİ  RESSAMLAR TEPESİ           
                                                                                                                                                 Büyük: 90 EURO 
                                                                                                                                                Çocuk : 45 EURO 
Şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağımız , Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eiffel Kulesi’ne çıkıyoruz . Burda verilecek serbest zamanınızı kahvenizi yudumlayarak ya da teleskoplarla manzaranın detaylarınıkeşfederek geçirebilirsiniz .Daha sonra , tekne ile Seine Nehri’nde 1 saat 15 dakikalık bir gezintiye başlıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek,rahatlıkla fotograf çekmeye vakit bulacak ve Seine Nehri’nin en güzel köprülerinin altından geçerek unutulmaz anlar yaşayacaksınız .  Tekne turu sırasında  görülecek yerler arasında  ; Amrikan Kilisesi, Millet Meclisi,Dışişleri Bakanlığı, Orsay Müzesi, Cité Adasi, Notre Dame Katedrali, Adliye Sarayı, Conciergerie  Hapishanesi, Belediye Sarayı , New York’taki Özgürlük Heykeli’nin sembolik heykeli bulunmaktadır. Son olarak  şehrin kuzeyinde en ilgi çeken merkezlerden biri olan  Moulin Rouge ‘un bulunduğu Pigalle semtinden geçerek, günümüze halen bohem yaşamın devam ettiği “ Ressamlar Tepesi” adıyla  da bilinen  Montmartre Tepesi’ne gideceğiz.  Burada Tanrı’nın resmedildiği  Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gezdikten sonra , Ressamlar Tepesi’ndeki yürüyüşümüze başlıyor ve ünlü şarkıcı Dalida’nın evini, Montmarte üzüm bağlarını, St. Denis heykeliyle küçük parkı  ve arka sokakları gezerek  meydanda alışveriş  ve yemek molası veriyoruz. Bu serbest zamanda ressamlarla pazarlık ederek bir portrenizi yaptırabilir ve evinize unutulmaz bir anıyla dönebilirsiniz.
• Eiffel Kulesi’nde bakım ya da hava şartları nedeniyle herhangi bir kapatma olduğu takdirde zirve yerine ikinci kata çıkma durumu söz konusu olabilir.
 
LOUVRE & NOTRE-DAME KATEDRALİ & LA VALLEE OUTLET’DE ALIŞVERİŞ
LOUVRE & NOTRE-DAME KATEDRALİ & LA VALLEE  OUTLET’DE ALIŞVERİŞ 
                                                                                                                                              Büyük: 90 EURO 
                                                                                                                                              Çocuk : 45 EURO
İlk durağımız Paris şehrinin kurulduğu Cité Adası ve bu adada Imparator Napoléon Bonaparte da dahil bir çok kralın taç giyme törenlerinin yapıldığı, gotik mimarinin önemli yapıtlarından biri olan ve Victor Hugo 'ya da ilham kaynağı olmuş Notre Dame Katedralini geziyoruz … Fransa 'nın " sıfır " noktasında durup fotoğrafımızı çektikten sonra adadan ayrılıyoruz.Daha sonra, dünyanın en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip ve Ortaçağa kadar uzanan geçmişi olan Louvre Sarayını ziyaret ediyoruz … Helenistik çağdan Milo Venüsü, Michel Angelo 'dan Ölen Köle ve tabii ki Leonardo Vinci 'den Mona Lisa ve nice ünlü eserleri görüyoruz. Carrousel du Louvre 'da verdiğimiz kısa bir yemek molası sonrası ise, Paris’e 36 km. uzaklıktaki tüm ünlü markaların fabrika satış mağazalarının bulunduğu “La Vallée Outlet Village” isimli alış-veriş merkezine gezilecektir.
 
NORMANDİNYA TURU
NORMANDİNYA TURU                                                             Büyük:  125 EURO  Çocuk :  50 EURO
Paris’e 70 km uzaklıktaki eşsiz güzellikteki Normandiya bölgesini tanıyacağız. İlk durağımız Normandie köprüsü. Hemen yakınında  Honfleurşehri, tarihi limanı, tuz depoları ,balıkçı evleri,ahşap kilisesi  ve sanat galerileri ile bizi bekliyor. Normendie’ya çıkarmasının yapıldığı tarihi plajları gördükten sonra Trouville şehrini ve meşhur balık pazarını gezeceğiz. Öğlen yemeği için enfes balık ve deniz ürünlerini tadabileceğiniz Trouville’de serbest zaman. Öğlenden sonra kuzeyin Monaco’su diye bilinen, fransız  jet sosyetesinin mekanı, Casinosu, lüks butikleri,ünlülerin evleri  ve starlar plajı ile ünlü Deauville şehrinii gezeceğiz.

 
DISNEYLAND
DISNEYLAND                                          Büyük: 100 EURO Çocuk : 80 EURO
Main Street ve 19. yüzyıl Amerikan Kasabaları, serenat yapan berberler, Disney kahramanlarının geçit töreni … Frontierland ' da başı boş bir maden trenine binip maden kuyuları ve yıkılmaya yüz tutmuş köprülerden geçerek eğlencenin doruklarina ulaşacagiz .Daha sonra teknelerimize binerek muazzam bir kaleyi kuşatan Karayip Korsanlarını izleyeceğiz. Dileyenler zaman makinesi ile zaman içinde bir yolculuk veya yıldız savaşlarına bizzat katılarak ya da uzay gemisine binerek Ay'a kadar ulaşabilecekler … ve daha niceleri … Tabii her şeyin yanında nefis bir çevre dizaynı, unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz manzaralar ve onlarca alış veriş butiği …
 
 
ÜCRETLER
Tarih
Sınıf
2 Kişilik Odada
Kişi Başı
İlave Yatak
Tek Kişi
Çocuk Fiyatları
Döviz
Kontenjan
02/06/2012-06/06/2012
2* HOTEL
 
 
 
0 - 2 Yaş 140.00
2 - 12 Yaş 579.00
 
 
02/06/2012-06/06/2012
3 * HOTEL
 
 
 
0 - 2 Yaş 140.00
2 - 12 Yaş 639.00
 
 
02/06/2012-06/06/2012
4 * HOTEL
 
 
 
0 - 2 Yaş 140.00
2 - 12 Yaş 769.00
 
 
 
Fiyatlara tur programı, havalimanı vergisi ve sigorta bedeli dahildir.Gün içindeki kur değişimi TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.
 
 
15,19,22,26,29 MAYIS
02,05,09,12,16,19,23,26,30 HAZİRAN
03,07,10,14,17,21,28,31 TEMMUZ
04,07,11,14,25,28 AĞUSTOS
01,04,08,11 EYLUL
 
 
 
TÜRK HAVAYOLLARI...

IST/PAR  TK 1821  07:40 - 10:20
PAR/IST  TK 1828  17:35 - 22:05
 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
  • Türk Havayolları özel seferi ile İstanbul–Paris– İstanbul arası uçak bileti.
  • Paris’de belirtilen kategorideki otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
  • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
  • Yarım gün Panoramik Paris şehir turu.
  • Havaalanı ve güvenlik vergisi
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
  • Paris Karşılamalı Türkçe Rehberlik hizmetleri
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı olması halinde gerçekleşmektedir . 20 kişiden az katılım olması halinde  fiyat farkı oluşabilmektedir.
Uçuş saatine göre panoramik şehir turu bir sonraki gün yapılabilmektedir.
  • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapılmasını sağlamaktadır.( Toplam tutar üzerinden sigorta firması tarafından %18 muafiyet uygulanmaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.) İptal teminatında tur bedeli kişi başı 3000 euro ile sınırlıdır.(11.07.2011 den sonra yapılan rezervasyonlar için geçerlidir.)
  • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
 
 
NOT: Acentamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.
 
 
*BU FİYAT LİSTESİ VE PROGRAM YENİ BİR FİYAT LİSTESİ ÇIKANA KADAR GEÇERLİDİR