Alitalia Havayolları
Roma-Floransa-Venedik-Milano

 
 
 
 
İtalya Formula (Roma-Floransa-Venedik-Milano) Alitalia Havayolları 7 Gece
 
 
 
 
1.GÜN - İSTANBUL - ROMA
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde yetkilileriyle saat 04.00’de buluşma.Bilet ve gümrük işlemlerini takiben Alitalia Havayolları AZ 703 seferi ile saat 06.15’te Roma’ya hareket.Saat 07.50’de inişimizi takiben yapılacak panoramik Roma şehir turumuz için otelimizden hareket. Turumuz esnasında, Colesseo, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia, Vittorio Emmanuella Anıtı, Roma Forum, Via Del Corso, Antik Stadyum, Vatican Cumhuriyeti, St. Pietro Katedrali görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
2.GÜN - ROMA (NAPOLİ-POMPEİ)
Sabah kahvaltı sonrası serbest saatler.Arzu edenler ile tam gün ekstra; tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Vezüv Yanardağı’nın püskürmesiyle kül bulutu altında kalan ve taşlaşmış bedenlerin görüldüğü antik şehir Pompeituru. Geceleme otelimizde.
 
3.GÜN - ROMA – FLORANSA
Sabah kahvaltı sonrası Floransa’ya hareket.Rönensans’ın doğduğu şehir olan Floransa’da yapılacak olan panoramik şehir turunda Duomo Kilisesi (Santa Maria Della Fiore), Vaftizhane, Eski Saray, Ponte Vecchio, Piazza Signoria, Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest saatler. Akşamüzeri otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
4.GÜN - FLORANSA (SIENA- PISA-SAN GIMIGNANO)
Sabah kahvaltı sonrası serbest gün, kent pazarında alışveriş imkanı. Arzu edenlerle ekstra; Toscana bölgesinin meşhur kasaba ve şehirlerinden San Gimignano, Siena ve Pisa´nın görülmesi.Gezi sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.
 
5.GÜN - FLORANSA - VENEDİK
Sabah kahvaltı sonrası Venedik’e hareket.Öğleden sonra Gondollar şehri Venedik’te yapılacak olan panoramik şehir turundaSan Marco Katedrali ve Meydanı, Dükler Sarayı, Canale Grande, İç Çekme ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır.Arzu eden misafirlerimiz extra Gondol gezisine katılabilirler.Akşam üzeri serbest zaman. Akşam konaklama otelimizde.
 
6. GÜN - VENEDİK (VERONA)
Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu edenler ile ekstra olarak yapılacak olan Romeo ve Juliet’in evi olarak bilinenVerona gezisi.Gezi sonrası otelimize geri dönüş.Akşam konaklama otelimizde.
 
7.GÜN - VENEDİK - MİLANO
Sabah erken kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Milano'ya hareket.Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme.Geceleme otelimizde.
 
8.GÜN MİLANO - İSTANBUL
Sabah erken kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Como turuna katılabilirler. Turumuzun ardından Milano / Linate havalimanına hareket.   Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından saat 19.00'te Alitalia Havayolları ile Roma aktarmalı olarak İstanbul'a dönüş. 01.00'de varış ve turumuzun sonu.
 
 
 
ÖRNEK OTELLER
ALEX HOTEL
BEST WESTERN PARK HOTEL CONTINENTAL
CARLO MAGNO HTL
IBIS CA GRANDA
 
Otellerimiz ,yukarıda belirtilen veya aynı kategorideki benzer otellerdir.
 
 
EKSTRA TURLAR
ROMA GECE TURU
ROMA GECE TURU 20 Euro
Roma’yı birde ışıklandırılmış haliyle görüp yemek yenebilecek en keyifli meydanlarını görüp, yemek molası veriyoruz.(Yemeksizdir)
COMO GÖLÜ
COMO GOLU TURU 35 Euro
Yarım gün sürecek olan gezimizde Como Gölü gezilecektir.
 
NAPOLİ&POMPEİ
NAPOLI - POMPEI TURU80 Euro
Tam gün Antik Roma İmparatorluğunda insanların taşlaştığı geçmişe yolculuk. Vezüv yanardağının yerle bir ettiği, şimdi açık müze olan Pompei antik kenti, zaman yolculuğu yapmışçasına yerel rehber eşliğinde geziliyor. 

** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.20 kişinin altında olacak ekstra tur programlarında fiyatlarda değişiklik olabilir.
** Lütfen katıldığınız ekstra tur voucherını rehberinizden alınız.
CASTELLI ROMANI ALISVERIS VE GOLLER BOLGESI TURU
CASTELLI ROMANI ALISVERIS TURU VE GOLLER BOLGESI 40 Euro
Roma’nın dışındaki İtalya’nın en büyük Outlet’inde ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı sayfiye yerlerinin ve zenginlerin Malikanelerinin görülmesi.

** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir.
PISA - SIENA - SAN GIMIGNANO
PISA - SIENA - SAN GIMIGNANO 80 Euro
 İtalya’nın en önemli sembolü , eğikliği 5,5 metreyi bulmasına rağmen, hala ayakta durması mucize kabul edilen, meşhur Pisa kulesinin görülmesi. Daha sonra İtalya’nın en tipik kasabası olan dünyaca ünlü Palio yarışlarının yapıldığı ve Ortaçağın günümüze en güzel şeklide yansıdığı Siena kentinin gezilmesi. Ardından Roma İmparatorluğu zamanında konumu itibariyle tepede bulunmasından dolayı garnizon olarak kullanılmış bu şirin, etrafı surlarla çevrili yerin gezilmesi.

** Lütfen ekstra tur voucherınızı rehberinizden alınız.
GONDOL TURU
GONDOL GEZİSİ 25 Euro
(Min 6 kişi)
VERONA&GARDA GÖLÜ TURU
VERONA - GARDA TURU 60 Euro
Floransa gibi İtalya’nın tipik en güzel İtalyan şehirlerinden Romeo ve Juliet’in yaşamış olduğu romantik kent Verona gezisi. İtalya’nın en büyük ikinci arenası ve Sinyorlar Meydanı’nın görülmesi. Verona turu bitiminde Garda Gölü’ne hareket ediyoruz. ** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılımı ile gerçekleşmektedir. 20 kişinin altındaki katılımlar için satış fiyatında değişiklik olabilir.
 
 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Alitalia Havayolları ile İstanbul / Roma – Milano (Linate Havalimanı) / Roma / İstanbul gidiş – dönüş uçak bileti
 • Venedik (San dona di Piave vb. bölgesinde) 4* Park Hotel Continental vb. otelde 2 gece oda, kuvvetlendirilmiş Continental kahvaltı konaklama
 • Floransa'da yarı merkezi 3* Alex / President (vb) otelde 2 gece oda, kuvvetlendirilmiş Continental kahvaltı konaklama
 • Roma da yarı merkezi 3* Carlo Magno / Princess Hotel  (vb.) otelde 2 gece oda, kuvvetlendirilmiş Continental kahvaltı konaklama
 • Milano'da yarı merkezi 3* Idea Bicocca / Ibis Ca Granda Hotel vb. 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Yarım günlük panoramik Floransa, Roma, Milano ve Venedik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • KDV dahildir.
 • Havaalanı ve güvenlik vergileri, Atatürk Havalimanı yer hizmetleri
 • Venedik’te vaporetto ücreti     
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • İtalya vize ücreti 110 EURO (Vize alımı için gerekli evrakları belirten ek listeyi lütfen  isteyiniz.)
 • Yurt dışı çıkış konut fonu bedeli 15 TL (Yurt dışı cıkış harclarını seyahat öncesi ilgili bankalara yatırmanız gerekmektedir.)
 • Ekstra turlar
 • Ören yerleri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ (Vize reddi ile karşılaşan misafirlerin veya hastalık sorunu nedeni ile tura katılması mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kişi başı 1000 €uro ile sınırlı olarak ödeme yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte bagaj kaybından, hasarına, hırsızlıktan, ferdi kaza teminatına kadar birçok ek teminatı barındırmaktadır.)
 • Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantılı olarak değişmektedir.
** Trp odalarda 3.yatak ek yatak olup, standart yataklardan küçüktür.
** Grup continental kahvaltıları ayrı salonda verilebilir.
 
 
NOT: Acentamız, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup,28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehire göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Yol üzerindeki ekstra geziler grubun tamamının katılımı ile gerçekleştirilir.