SIRA GECESİ....
Günü birlik...

GÜNÜ BİRLİK ŞANLIURFA TURU
 
HAREKET TARİHİ
 
KALKIŞ YERİ:
Belirleyeceğimiz Yerden
 
 
TUR PROGRAMI
Dörtyol, Erzin, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, güzergahı takip edilerek sabah yolda alınan kahvaltı (EKSTRA) sonrasında tarihi Harran kenti’ne devam ediyoruz. Burada dünyanın ilk İslam Üniversitesi Kalıntıları ‘nı Ulu Camii kalıntılarını, Şehir surları ve İç Kale kalıntılarını görerek, konik kubbeli tarihi Harran Evleri’ni dolaşıp peygamberler kenti Şanlıurfa’ya gidiyoruz.
        Kentte ekstra olarak alacağımız öğlen yemeğinden sonra Hz. İbrahim Aleyhisselam’ın ateşe atıldığı yeri, Halil-Ür Rahman Gölü’nü (Balıklı Göl), Halil-Ür Rahman Camisi’ni, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü Hz.İbrahim Aleyhisselam Peygamberimizin doğduğu mağara’yı ve urfa kalesi’ni ziyaret ediyoruz.
        Ziyaret sonrasında Urfa’nın tarihi çarşılarını dolaşıyor ve alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Alışveriş sonrasında tarihi bir konak olan ÇARDAKLI KÖŞK’te Urfa sıra gecesi eşliğinde akşam yemeğimizi alıyoruz.
Yemek sonrasında Acente tarafından belirtilen bir saatte Gaziantep, Osmaniye, Erzin, güzergahı takip edilerek PORTAKALIM TURİZM SEYAHAT ACENTASI’nın bir başka turunda tekrar bir araya gelebilme dileğimizle Peygamberler Kenti Şanlıurfa’ya veda ediyoruz.
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
Ulaşım Hizmetleri
Rehberlik Hizmetleri
Araç içi sıcak ve soğuk içecek ikramları
Sıra gecesi akşam yemeği
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Mola yerlerinde alınacak yiyecek ve içecekler
Öğlen yemeği
Müze ve ören giriş ücretleri
 
 
Fiyat: Tarafınızca talep edilecek kişi sayısı, tur detayları ve tarihe göre hesaplanacaktır.