THY TARİFELİ SEFERİ İLE
ÜSKÜP-OHRİD-TİRAN-BUDVA-İŞKODRA-DUBROVNİK-SARAYBOSNA

 

BAŞTAN BAŞA BALKANLAR
Üsküp (1)- Ohrid(2) -Tiran- Budva- İşkodra(1)-Dubrovnik(2)- Saraybosna (1)
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile ?ATATURK HL.ÇIKIŞ


1.Gün İstanbul - Üsküp
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminali Jollytur Kontuarı önünde saat 05.30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Havayolları'na ait TK 1003 sefer sayılı uçakla saat 07:50'de Üsküp'e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 08:05`te Üsküp'e varış. Pasaport , bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle Üsküp şehir turu için hareket ediyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türkçarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.'dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.'dan kalma St Spas Kilisesi, Üsküp'ün panaromik manzarasını görüp resimleyebileceksiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa'nın Evi görülecek yerler arasındadır. Çarşıda alışverişleriniz için serbest zaman. Şuşka biberi,ustrumca yer fıstığı,çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor .Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeğimizi Türk carşısında düzenlenecek yemekli ve canlı müzikli Rumeli Gecesi olarak almaktayız. Turumuzun bitimiyle otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2.Gün Üsküp - Kalkandelen - Ohrid
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında , Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır .Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman bırakıyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme ve aksam yemeği otelimizde.

3.Gün Ohrid - St Naum - Resne - Manastir - Ohrid
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından St Naum - Resne - Manastır (Bitola) Ohri turumuz için hareket ediyoruz. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum'a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten'i, İshak Camiini, Yeni Camii'yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz ardından Ohrid`e hareket. Ohrid`te alış-veriş için serbest zaman. Turun ardından otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

4.Gün Ohrid - Struga - Durres - Tiran - İskodra
Uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimizi yaptırıp Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Panoramik Tiran şehir turumuzda, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır. kısa bir yolculuğun ardından, Muriqan Arnavutluk - Karadağ sınırında bulunan İskodra şehrine varıyoruz. Konaklama İskodra şehrinde. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün St.Stefan - Budva - Kotor - Dubrovnik
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan'ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasinda duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva'nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Turumuzdaki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Stari Grad'da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardindan Dubrovnik'te bulunan otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

6.Gün Dubrovnik
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından, yapacağımız Dubrovnik panaromik tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Arzu eden misafirler, rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek Tekne turuna (3 Adalar turu) katılabilirler. ( Havanın tekne turu yapımına uygun olduğu günlerde organize edilebilecektir). Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7.Gün Dubrovnik - Mostar - Saraybosna
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Ilk olarak Mostar'a gidiyoruz. Mostar'da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek'te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'i ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Sonrasında, Saraybosna`ya transfer ve Avrupa'nın en müstesna çarşısı Başçarşı'da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi'ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı'nın çıktığı Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içmek için fırsat bulacaksınız. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni Turun bitimi ile birlikte Saraybosna`daki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

8.Gün Saraybosna- İstanbul
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Sarayevo Havalimanına gidiyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Havayolları'nın TK 1024 sefer sayılı uçağı ile saat 14:40'de İstanbul'a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından yerel saat ile 17:35`de varış ve turumuzun sonu.

 
Kişi Başı
 
599,00 EUR


Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dâhildir. Gün içerisindeki kur değişimleri TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir.


NOTLAR: LÜTFEN OKUYUNUZ
1- Uçuş saatlerimizi bürolarımızdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Jollytur sorumlu tutulamaz
2- Jollytur, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3- Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir.
4- Jolly Tur, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6- Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.
7-Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.
8- Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Jolly Tur sorumlu tutulamaz.
9- Jolly Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Jolly Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Jolly Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Jolly Tur'un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
10 - Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Jolly Tur sorumlu değildir.
11 - Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Jollytur sorumlu tutulamaz.
12- Jolly Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 7 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.


FİYATLARA DAHİL OLAN SERVİSLER:
? Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli ( 150 EURO )
? Türk Havayolları ile İstanbul - Üsküp / Saraybosna - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,
? Belirtilen oteller veya benzerlerinde 7 gece konaklama
? Otellerde alınacak sabah kahvaltıları,
? Otellerde alınacak akşam yemekleri,
? Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası transferleri
? Türkçe rehberli panoramik şehir turları

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN SERVİSLER:
? Yurt dışı çıkış harcı bedeli ( 15 TL )
? Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
? Öğle Yemekleri
? Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar
? Müze ve ören yerleri girişleri
? Seyahat Koruma Paketi ( 15 EURO ) 70 yaş üstü misafirler için kişi başı ( 30 Euro )
? İç hat uçak bilet